Zamiast rampy w Łańcucie będzie bezkolizyjne skrzyżowanie

W piątek po południu 11 października 2019 r. w Łańcucie przy „zakorkowanej” jak zwykle o tej porze, drodze wojewódzkiej nr 877 Łańcut-Leżajsk został podpisany list intencyjny w sprawie budowy bezkolizyjnego skrzyżowania (tunel lub wiadukt nad torami).

Reklama

Z inicjatywy posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha porozumienie w sprawie przygotowania tej inwestycji do realizacji podpisywali Piotr Majerczak członek Zarządu – dyrektor ds. Utrzymania Infrastruktury reprezentujący PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zarządcę narodowych sieci linii kolejowych i dwóch Członków Zarządu Województwa Podkarpackiego: Marszałek Władysław Ortyl i Wicemarszałek Ewa Draus. W konferencji prasowej wzięli też udział Bogdan Rzońca Poseł do Parlamentu Europejskiego, który zapewnił że jako członek unijnej komisji ds. finansów będzie wspierał rozwój polskiej infrastruktury kolejowej, w tym tej w Łańcucie.

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart zapewniała o swoim poparciu dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej, tak bardzo potrzebnej w Łańcucie. Samorządowcy starosta łańcucki Adam Krzysztoń i burmistrz miasta Rafał Kumek dziękowali za szybkie wdrożenie do realizacji tego projektu, który jest bardzo potrzebny nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Łańcut – Podzwierzyniec, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jest to kolejny krok po opracowaniu koncepcji budowy tunelu pod torami kolejowymi w związku  z przeniesieniem z listy rezerwowej na podstawową i uruchomieniem projektu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Po interwencjach posła Kazimierza Gołojucha i wojewody  Ewy Leniart, projekt znalazł się na liście podstawowej i uzyskał 16 mln zł brutto dofinansowania.
  Wśród zaproszonych uczestników byli też Halina Szydełko poseł na Sejm RP, Marek Uberman przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego, Barbara Pilawa-Kraus wicestarosta łańcucki, Edward Dobrzański wójt gminy Czarna, Piotr Dudek wójt gminy Żołynia, Michał Mglej zastępca burmistrza Łańcuta, Piotr Miąso dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Janusz Wolski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie.

 Robert Kochman

Fot. Robert Kochman i Michał Mielniczuk

Post Author: Adam Kunysz