Wernisaż  wystawy „W kręgu pogranicza”

   Po raz kolejny, tym razem w malowniczej Brzózie Królewskiej, spotkali się w sierpniu artyści malarze z Polski, Ukrainy, Słowacji, Litwy i Białorusi,  by wziąć udział w zorganizowanym już po raz piętnasty  „Międzynarodowym Plenerze Malarskim  „W kręgu Pogranicza”.  Plon tego pleneru w postaci ponad 100 obrazów malarskich, rysunków, technik graficznych oraz fotografii zaprezentowano  na wystawie podsumowującej warsztaty.

Reklama

   Kolejną wystawę poplenerową otwarto w miniony piątek, 25. października br. w  galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Na uroczysty wernisaż przyszło wiele osób: artyści biorący udział w warsztatach, organizatorzy , przedstawiciele miejscowych władz, miłośnicy sztuki . Były gratulacje, kwiaty dla niestrudzonej organizatorki  –  Marzeny Kowalskiej, właścicielki Galerii „Marzenie”, od burmistrza miasta Rafała Kumka, który wraz z wójtem gminy Leżajsk  objął honorowym patronatem to wydarzenie, podziękowania dla sponsorów, dyskusje w gronie koneserów sztuki na temat wystawionych prac i piękna oprawa muzyczna.

   Warto dodać, że kilka obrazów artyści podarowali na licytację z której dochód przeznaczony zostanie na „Pomoc dla Seweryna”. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz