Pieśni patriotyczne zaśpiewały pokolenia

   W samo południe 11 listopada 2019 r., od hymnu państwowego, rozpoczęło się radosne spotkanie dla środowiska, zorganizowane w murach szkół przy ulicy Grunwaldzkiej. Sala gimnastyczna rozbrzmiewała śpiewem. Po raz czwarty z rzędu „Pieśni patriotyczne zaśpiewały pokolenia”.  

Reklama

  We współpracy ze Starostwem Powiatowym w Łańcucie, uroczystość przygotowali uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 im. J. Korczaka – II Liceum Ogólnokształcącego oraz Medycznej Szkoły Policealnej, wśród nich szczególnie prof. Małgorzata Trojnar, siostra boromeuszka Małgorzata Grabowska, prof. Łukasz Burda i prof. Alina Skrzypczak.

  Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który śpiewanie pieśni patriotycznych na stałe wpisał w program corocznych powiatowych obchodów Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, dziękował uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, gratulował mądrego, patriotycznego wychowania. Dodał, że jest spokojny o los Polski, gdy to, o czym młodzi śpiewają z okazji święta, będą pielęgnować na co dzień.

Tekst: Maria Kochman,  Bernadetta Kochman

Zdjęcia: Robert Kochman

Post Author: Adam Kunysz