XI spotkanie z Akademią Niepodległości

   Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Muzeum-Zamek w Łańcucie zapraszają w piątek 29 listopada o godz. 17:00 na kolejną odsłonę wykładów realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Niepodległości”. Spotkanie odbędzie się w d. Kasynie Urzędniczym (wejście od ul. Zamkowej).

Reklama

W programie wystąpienia:

  • „Roman Dmowski i Komitet Narodowy Polski, a Armia Polska we Francji w 1917-1919” – dr hab. Krzysztof Kaczmarski (IPN Oddział w Rzeszowie),
  • Prezentacja albumu Jolanty Mysiakowskiej-Muszyńskiej i Wojciecha Muszyńskiego Architekt Wielkiej Polski. Roman Dmowski (1864-1939)” – dr Wojciech Muszyński (IPN Oddział w Warszawie)

„Akademia Niepodległości” jest cyklem spotkań, obliczonym na lata 2017-2021. W tym czasie pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz zaproszeni goście, przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Muzeum-Zamek w Łańcucie

Post Author: Adam Kunysz