Wieczór Węgierski w Muzeum-Zamku z  Zespołem „Vołosi” w roli głównej

   Na kolejne spotkanie w ramach Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych zaprosił w miniony piątek  melomanów Dział Edukacji Muzealnej Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na estradzie w Sali Balowej wystąpił Zespół „Vołosi”.

Reklama

   Zanim jednak pięciu znakomitych muzyków rozpoczęło koncert prowadząca, kustosz Edyta KucabaŁyszczek  powitała  publiczność i gości z Węgier:  Janosza Poczsz – posła do Parlamentu Republiki Węgierskiej, reprezentującego partię Fidesz,  Janosza Poczsz– juniora, zastępcę burmistrza Jasapati, miasta partnerskiego dla Powiatu Łańcuckiego, którzy przybyli  w towarzystwie posła na Sejm RP Kazimierza  Gołojucha, starosty łańcuckiego  Adama Krzysztonia, wicestarosty Barbary Pilawy-Kraus, sekretarza starostwa Roberta Kochmana i przewodniczącego Rady Powiatu Marka Ubermana

   Po oficjalnych powitaniach na estradzie pojawili się muzycy i już pierwszy utwór w ich wykonaniu spotkał się ze spontaniczną reakcją zgromadzonej w Sali Balowej publiczności. I tak było do końca prawie dwugodzinnego koncertu. Każdy utwór nagradzano gromkimi brawami, a na zakończenie zgotowano muzykom owację na stojąco.

  „Vołosi” koncertują na całym świecie, a ich występy transmitowane są przez największe stacje radiowe.  Oryginalny styl muzyczny i znakomita interpretacja utworów wzbudza zachwyt słuchaczy. Tworzą bowiem muzykę nowoczesną, opartą nierzadko na jazzowej improwizacji .

Tekst i zdjęcia: Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz