Bożonarodzeniowe kolędowanie”Nicolausa” w łańcuckim Zamku

   Dziesięć lat temu po raz pierwszy Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej po raz pierwszy w okresie świąt Bożego Narodzenia wystąpili w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie, by zaprezentować słuchaczom najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wczoraj, 27 grudnia br., zaśpiewali je ponownie sprawiając niesamowitą radość licznie zgromadzonym melomanom.

Reklama

   – W tej sali czujemy się jak u siebie w domu – powiedział Zdzisław Magoń – dyrygent chóru i orkiestry. Kolędujemy tutaj po raz drugi, ale od czternastu lat co roku w kwietniu gramy koncerty w kolejne rocznice śmierci papieża – Polaka, świętego Jana Pawła II. Tu panuje wyjątkowa atmosfera, a Sala Balowa łańcuckiego Muzeum-Zamku  należy niewątpliwie do najpiękniejszych sal koncertowych w Polsce.

   Uczestnicy wczorajszego koncertu mieli okazję przez prawie półtorej godziny słuchać pięknych kolęd, w oryginalnych aranżacjach na chór i orkiestrę. W jednej z nich wystąpił solista – Artur Nycz, a z orkiestrą zadebiutowała najmłodsza skrzypaczka, dwunastoletnia Malwinka. Do wspólnego śpiewania kilku utworów włączyli się – chociaż bardzo nieśmiało – zgromadzeni na widowni słuchacze.

   Kończąc to bożonarodzeniowe kolędowanie dyrygent, maestro Zdzisław Magoń złożył wszystkim uczestnikom koncertu noworoczne życzenia, a gospodarzom Muzeum-Zamku, jego dyrektorowi Witowi Karolowi Wojtowiczowi i pracownikom Muzeum, podziękowania za to, że zawsze niezwykle życzliwie przyjmują muzyków i śpiewaków w zamkowych wnętrzach.

Tekst i fot. ADAM KUNYSZ 

 

Post Author: Adam Kunysz