Łańcuckie kolędowanie

   Mimo mroźnej, zimowej aury kilkuset mieszkańców Łańcuta zebrało się dzisiaj na plantach miejskich w Rynku, by wziąć udział w zorganizowanym po raz pierwszy wspólnym, świątecznym kolędowaniu. Miejską Wigilię zorganizowaną przez burmistrza i Radę Miasta oraz Miejski Dom Kultury wsparli sponsorzy: Restauracja „Wolanka”, Księgarnia „Nova”, Klub Motocyklowy „Horda” Łańcut i Koło Gospodyń Wiejskich z Przedmieścia.

Reklama

   Atrakcji nie zabrakło. Wspaniały spektakl pt. „Magiczne ogrody” zaprezentował Arche Teatr Ognia, dla dzieci przygotowano ciekawe gry i zabawy prowadzone przez Beatę Krawiec z księgarni „Nova”, a do wspólnego śpiewania z Kapelą Biesiadną „Śwagry” z MDK zachęcał wszystkich burmistrz miasta – Rafał Kumek. Największą atrakcją dla najmłodszych, był święty Mikołaj, który w towarzystwie swoich pomocników zajechał na czerwonych, samobieżnych saniach z workiem pełnym słodyczy.

Dla wszystkich chętnych Restauracja „Wolanka” przygotowała wigilijne potrawy: żurek, gołąbki z ryżem i pieczarkami, pierogi z kapustą oraz kawę i herbatę. Można było także skosztować świątecznych wypieków serwowanych przez panie z KGW Przedmieście.

Podczas Miejskiej Wigilii przeprowadzona została zbiórka do puszek dla Karola Filipa, który uległ poważnemu wypadkowi, ma złamany kręgosłup i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.  Wolontariusze Fundacji Moc Pomocy zebrali  1667 złotych, które przeznaczone zostaną na jego rehabilitację w specjalnym ośrodku w Tajęcinie.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz