Wernisaż wystawy malarstwa Niny Zielińskiej-Krudysz

     Do końca stycznia br. w galerii Miejskiego Domu Kultury można obejrzeć wystawę malarstwa Niny Zielińskiej-Krudysz. W miniony piątek, 3. stycznia br., miał miejsce jej wernisaż na który przyszło sporo miłośników sztuki, rodzina i przyjaciele.

Reklama

     Uroczystego otwarcia wystawy dokonał burmistrz miasta Rafał Kumek, który wręczając kwiaty artystce pogratulował jej talentu i wspaniałych obrazów. Do tych gratulacji dołączyli się także, m.in. przedstawiciele grupy malarskiej Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którą Nina Zielińska-Krudysz na co dzień współpracuje, udzielając jej członkom cennych rad i wskazówek. 

      Zamiłowanie do malowania przyszła artystka wykazywała już w szkole podstawowej. Dlatego po jej ukończeniu kontynuowała naukę w rzeszowskim Liceum Plastycznym pod okiem profesora Józefa Gazdy. Następnym etapem artystycznej edukacji były studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni malarskiej prof. Tadeusza Wiktora.                                                    

     Jej największą pasją i sposobem na życie jest sztuka, której całkowicie się poświęciła. W pracowniach znakomitych profesorów  kształtowała i doskonaliła swój warsztat malarski, tworząc świat z pogranicza rzeczywistości. Dorobek wystawienniczy Niny jest imponujący. Jej prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach. Zdobyła za nie wiele nagród i wyróżnień.

    Wystawiane obecnie w galerii MDK obrazy są plonem kilku ostatnich plenerów, w których artystka aktywnie uczestniczy.  Od lutego br. w łańcuckim MDK-u prowadzić będzie  zajęcia z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Studia Artystycznego Indygo.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

 

Post Author: Adam Kunysz