„Bezpieczne ferie 2020”

   Już od przyszłego poniedziałku dzieci i młodzież z Podkarpacia rozpoczną ferie zimowe. W trosce o ich bezpieczeństwo łańcuccy policjanci na terenie naszego regionu prowadzą działania „Bezpieczne ferie 2020”.

Reklama

    Podstawowym celem prowadzonej akcji jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego wypoczynku wszystkim dzieciom i młodzieży. Podejmowane działania odbywać się będą na wielu płaszczyznach.

    Łańcuccy policjanci odwiedzają szkoły na terenie naszego powiatu, by rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat zbliżającego się odpoczynku. Funkcjonariusze przypominają zasady bezpieczeństwa oraz wskazują zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać podczas ferii.

    Podczas dwutygodniowego wypoczynku policjanci odwiedzać będą również dzieci i młodzież na zorganizowanych zimowiskach. Będą rozmawiać z nimi oraz opiekunami na temat bezpiecznych zachowań w czasie ferii. Podczas codziennych służb sprawdzą natomiast “dzikie lodowiska” i miejsca, gdzie może dochodzić do podawania i sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

    Okres ferii zimowych wiąże się również z nasileniem ruch na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan techniczny pojazdów, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców. 

    Przypominamy, że organizatorzy wyjazdów lub rodzice mogą zwrócić się o sprawdzenie autokarów w miejscowych jednostkach Policji, najlepiej odpowiednio wcześniej, aby uzgodnić miejsce i godzinę przeprowadzenia takiej kontroli.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz