Zaoszczędzą na oświetleniu

   W Albigowej i Wysokiej istniejące oświetlenie drogowe przy drodze wojewódzkiej zostanie zamienione na energooszczędne. Oprawy LED będą montowane do końca marca br.

Reklama

   Na wykonanie zadaniaj wójt Jakub Czarnota podpisał umowę z firmą ELEKTROTEX Szajnar Tadeusz z Kosiny. W ramach inwestycji wykonawca zdemontuje istniejące oprawy oraz zamontuje 93 komplety nowych typu LED. Kwota montażu to ponad 30,5 tys. zł. Całkowity koszt zadania tj. montaż i zakup lamp wyniesie 80 tys. zł. – Jest to kwota o 60 tys. zł niższa w porównaniu do pierwszego przetargu. Oszczędności wynikają z faktu, że ogłosiliśmy dwa odrębne postępowania na montaż i zakup. Wygląda na to, że była to dobra i korzystna finansowo decyzja – zaznacza wójt Jakub Czarnota

   Wójt Gminy Łańcut ma także pomysł na zagospodarowanie zdemontowanych opraw. – Prawdopodobnie część z nich będzie się nadawała do dalszej eksploatacji. Będziemy chcieli w nich wymienić żarówki na nowe typu LED i w ten sposób gotowe energooszczędne komplety zamontujemy niskim kosztem przy drogach gminnych. Wielu mieszkańców ciągle czeka na oświetlenie – mówi wójt Jakub Czarnota.

   Gmina ma już dalsze plany na szukanie oszczędności w wydatkach na energię. Wiosną br. planowane jest powtórzenie przetargu na wymianę oświetlenia w szkołach. Są też plany by kontynuować wymianę opraw i żarówek przy drogach.

   W podpisaniu umowy uczestniczyli radni i sołtysi z Albigowej i Wysokiej.

UG  Łańcut

Post Author: Adam Kunysz