30 stycznia br. kolejne warsztaty ekologiczne

    Warsztaty ekologiczne zaplanowane na 30 stycznia br. to drugie z cyklu pięciu spotkań organizowanych w ramach projektu “Bardziej świadomi, bardziej eko”, na realizację którego Stowarzyszenie Form Różnych otrzymało grant z Fundacji ORLEN.

Reklama

   Spotkanie to, tak jak poprzednie, poświęcone będzie idei Zero Waste, która zakłada jak najmniejsze generowanie śmieci, a tym samym działanie na rzecz środowiska naturalnego. Jednak tym razem główny nacisk położony zostanie na działania praktyczne. I tak uczestnicy warsztatów zrobią woreczki wielorazowego użytku na warzywa i owoce oraz wielorazowe płatki kosmetyczne. Dowiedzą się również jak zrobić od podstaw  naturalny, zdrowy i smaczny chleb na zakwasie. Warsztaty poprowadzi Dagmara Kittler – trenerka ekologicznej szkoły Meritum, od lat żyjąca w zgodzie z naturą i promująca taki styl życia. Na co dzień prowadząca szkołę demokratyczną na Śląsku.

  – Celem naszego projektu jest przede wszystkim podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Łańcuta i okolic. Chcemy, aby dzięki naszym działaniom społeczeństwo lokalne dowiedziało się jak w prosty sposób wyeliminować ze swojego życia i otoczenia toksyczną chemię i zastąpić ją tanimi, naturalnymi i zdrowymi środkami oraz jak zamienić to, co jednorazowe na to, co wielokrotnego użytku – podkreśla Agnieszka Cieślicka, prezes Stowarzyszenia.

    Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod adresem: stowarzyszenie.form@gmail.com. Kolejne spotkanie planowane jest na koniec lutego, a jego główną tematyką będą ekokosmetyki.

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz