Łańcuckie Muzeum ponownie otwarte dla zwiedzających

   Po dwumiesięcznej przerwie podczas której jak co roku we wszystkich muzealnych wnętrzach prowadzone były posezonowe porządki, od dzisiaj (1 lutego br.) zamkowe ekspozycje, z wyjątkiem Wozowni,  ponownie zostały udostępnione dla zwiedzających.

Reklama

   Już w pierwszym dniu po rozpoczęciu sezonu turystycznego Muzeum odwiedziło sporo gości, w tym także z zagranicy. Mogli oni zobaczyć efekty zakończonego niedawno, a trwającego prawie dwa lata remontu, dzięki któremu ta wspaniała rezydencja odzyskała dawny blask.

   Największą atrakcją w nowym sezonie będzie możliwość obejrzenia dawnych Łaźni Rzymskich, wykonanych za czasów ostatniego ordynata Romana Potockiego, znajdujących się w przyziemiu zamku, które zostały pieczołowicie odrestaurowane. Można je będzie zwiedzać w 6-osobowym grupach w 30. minutowych odstępach.

   Od dzisiaj po raz pierwszy wprowadzono opłaty za wstęp na teren tzw. parku wewnętrznego, czyli terenu za fosą zamkową, co było niemałym zaskoczeniem nie tylko dla turystów, lecz przede wszystkim dla mieszkańców miasta, którzy chętnie udawali się tam na spacery.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz