Muzyczne spotkanie z Aresem Chadzinikolau w łańcuckim Muzeum-Zamku

   Kustosz Edyta Kucaba-Łyszczek i jej współpracownicy z Działu Edukacji Muzealnej nie kryli zadowolenia, bowiem wczorajszy, wieczorny koncert w Sali Balowej Muzeum-Zamku w Łańcucie zachwycił nawet tych bardzo wymagających słuchaczy. W kolejnej odsłonie Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych  wystąpił artysta niezwykły, wirtuoz fortepianu Ares Chadzinikolau. Ponad 300-osobowa widownia entuzjastycznie przyjmowała każdy kolejny utwór w jego wykonaniu  i towarzyszących mu muzyków.

Reklama

   Ares Chadzinikolau to niezwykle utalentowany poeta, pianista i wokalista. W swojej muzyce łączy jazz, reggae i utwory rodzimej Grecji. Nagrał ponad 20 albumów z muzyką, kilkanaście videoklipów, wydał 30 książek. Ma w swoim dorobku ponad 200 własnych kompozycji na fortepian oraz 100 piosenek.

   Podczas wczorajszego koncertu usłyszeliśmy wiele utworów przede wszystkim greckich, bo ten wieczór poświęcony był właśnie muzyce greckiej, chociaż nie zabrakło także utworów polskich kompozytorów. Artysta śpiewał je zachęcając raz po raz publiczność do wspólnego śpiewania.

   Europejskie Wieczory Muzyczne w Muzeum-Zamku cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Oprócz mieszkańców Łańcuta przyjeżdżają na nie melomani z pobliskich miejscowości, m. in. z Przeworska, Leżajska czy Rzeszowa. Bilety na wczorajszy koncert rozeszły się w ciągu 15. minut.

(A.K.)

Zdjęcia: PATRYCJA  TABIN  i  ADAM  KUNYSZ

 

 

Post Author: Adam Kunysz