Policja przestrzega przed oszustami

   Do kilkunastu prób oszustwa metodą “na wnuczka” i “na policjanta”” doszło w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu łańcuckiego. Niestety jedna z nich okazała się udana. Ofiara fałszywych policjantów straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.Tajemnicze telefony do ludzi starszych od osób podających się za krewnych lub funkcjonariuszy policji z prośbą o pieniądze, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Starsze osoby, chcąc pomóc rzekomemu krewnemu są w stanie przekazać naciągaczom oszczędności całego życia.

   W ubiegłym tygodniu policjanci odnotowali kilkanaście takich zdarzeń. Schemat działania oszustów za każdym razem był podobny. Do mieszkańców powiatu łańcuckiego dzwoniła kobieta podając się za córkę, wnuczkę lub policjantkę. Następnie informowała o wypadku spowodowanym przez osobę najbliższą i pytała o możliwość zebrania pieniędzy na adwokata. W jednym z przypadków mieszkanka gminy Białobrzegi chcąc pomóc córce przygotowała pieniądze, które następnie przekazała wspólniczce oszustki. Dopiero po kontakcie z najbliższą rodziną kobieta zdała sobie sprawę, że została oszukana.

Reklama

   Policja po raz kolejny apeluje o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. Metoda wyłudzeń “na wnuczka” czy “na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów. Pamiętajmy również, że Policja nigdy nie poprosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji bądź innych służb oznacza oszustwo.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz