Wernisaż wystawy Grzegorza Szczuki

   Grzegorz Grzech Szczuka to nasz rodowity łańcucianin. Osiedlił się w Warszawie i tam rozpoczął swoją karierę zawodową. Pracuje jako charakteryzator przy wielu polskich i zagranicznych produkcjach filmowych, teatralnych, reklamach, teledyskach oraz pokazach mody. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, Międzynarodową Szkołę Charakteryzacji Filmowej Ewy Marii Dziewulskiej i NOVA Centrum Edukacyjne. Pracuje również jako szkoleniowiec w Wyższej Szkole Artystycznej.

Reklama

   7 lutego 2020 r. w holu Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbył się kolejny wernisaż wystawy Grzegorza Szczuki. Był to fragment wystawy, którą artysta zamierza zaprezentować w 2021 roku. „Gdzieś tam” to tytuł piątkowej wystawy. Inspiracją do stworzenia eksponowanych dzieł był  jeden sen artysty o wielu obliczach. Są to nierealne miejsca odwiedzane w podświadomości, z prawdziwymi emocjami. Obrazy łączy także ciekawa, jaskrawa kolorystyka.

   Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2020 r. w godzinach pracy MDK w Łańcucie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do podziwiania prac Grzegorza.

ELWIRA  PIEKŁO

Fot. EDWARD  SOŃSKI

Post Author: Adam Kunysz