Ponad 10 ton żywności dla potrzebujących mieszkańców Łańcuta

   Mleko, ryż, makaron, olej rzepakowy, ser gouda, kasza gryczana, groszek, fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe – wszystkie te produkty trafiły wczoraj bezpośrednio do najbardziej potrzebujących mieszkańców Łańcuta. Dzięki współpracy Samorządu Miasta z Oddziałem PCK w Przeworsku 259 rodzinom przekazano ponad 10 ton żywności.

Reklama

   Akcja pomocy potrzebującym na tak dużą skalę zorganizowana została w Łańcucie po raz pierwszy, ale jak zapewnia burmistrz miasta Rafał Kumek, zostanie jeszcze powtórzona co najmniej dwa razy. Wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy, a nie zostały objęte wczorajszą akcją, mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta Łańcuta, gdzie otrzymają wszelkie informacje na ten temat.

   We wczorajszą akcję zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli,  którzy przez 4 godziny niezwykle sprawnie wydawali produkty żywnościowe z magazynu Łańcuckiego  Zakładu Komunalnego. Wśród wolontariuszy, którzy pośpieszyli z pomocą byli radni Rady Miasta i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Przedmieście.

   Akcję wsparli także m. in.: Tomasz Huc – prezes PCK Oddział w Przeworsku i pracownicy tego Oddziału, proboszczowie łańcuckich parafii, pracownicy łańcuckiego MOPS i jego kierownik Marek Rupar, Marcin Woś z firmy „Marwos”,  Dawid Reizer z Sali Zabaw “Łobuziak” oraz pracownicy Łańcuckiego Zakładu Komunalnego.

(A.K.)

Fot. KAROLINA  PILL-SOWA

.

Post Author: Adam Kunysz