Uważajmy na oszustów

   Kilka razy w tygodniu łańcuccy policjanci otrzymują zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy, haseł do kont bankowych czy też danych osobowych. Bądźmy czujni w kontaktach z nieznajomymi, gdyż pod pretekstem różnych historii oszuści upatrują okazji do swej przestępczej działalności.

Reklama

   Wczoraj po godz. 16 do mieszkanki powiatu łańcuckiego zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz próbował uzyskać od kobiety hasło i login do jej konta bankowego. Konieczność pozyskania tych danych, mężczyzna tłumaczył zapobiegnięciem kradzieży pieniędzy z konta, których mają dokonać hakerzy. Kobieta nie dała wiary słowom oszusta i zakończyła połączenie.

   Także wczoraj do drzwi kilku mieszkańców Łańcuta, zapukała nieznana im kobieta, która poprosiła o wzięcie udziału w badaniu ankietowym. Małżeństwo zgodziło się pomóc w przeprowadzeniu ankiety i ją wypełniło oraz podpisało wręczone im dokumenty. Po wyjściu ankieterki zdali sobie jednak sprawę, że przekazali nieznanej im kobiecie swoje dane i sprawę zgłosili na policję.

   Policja po raz kolejny przypomina, aby zachować czujność w rozmowach i spotkaniach z nieznajomymi. Oszuści pod pretekstem różnych historii upatrują okazji do swej przestępczej działalności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do intencji odwiedzających nas nieznanych osób, należy jak najszybciej powiadomić Policję dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy także, że Policja nigdy nie poprosi nas o pieniądze. Każda telefoniczna próba podjęcia środków finansowych pod pozorem działań policji bądź innych służb oznacza oszustwo.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz