“Walentynki na ludowo” w MDK

   „Walentynki na ludowo” wypełniły tańcem, pieśnią i muzyką oraz barwnymi strojami scenę Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie w niedzielny wieczór 16 lutego.

Reklama

   W programie koncertu podziwialiśmy dwa zespoły tańców ludowych i dwie kapele ludowe. Gospodarz i pomysłodawca koncertu Zespół Pieśni i Tańca „Łańcut”, którego choreografem jest Zofia Byczkowska a kierownikiem zespołu – Janusz Socha, zaprezentował: „Tańce okolic Łańcuta”, „Suitę tańców przeworskich” i „Suitę tańców rzeszowskich”. Zaproszony gościnnie Zespół Regionalny „Grodziszczoki”, działający pod patronatem Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym przedstawił „Tańce i przyśpiewki grodziskie”. Kierownikiem merytorycznym Zespółu Regionalnego „Grodziszczoki” jest Zbigniew Kuczek, kierownikiem artystycznym  Apolonia Kuźniar a instruktorem  Danuta Król.

   W „Walentynkach na ludowo” nie mogło zabraknąć wiązanek melodii i przyśpiewek ludowych w wykonaniu: Kapeli Ludowej z MDK w Łańcucie pod kierownictwem Zbigniewa Gisserowskiego oraz Kapeli Ludowej „Grodziszczoki” pod kierownictwem Stanisława Kuźniara. Po wspólnej finałowej poleczce rzeszowskiej odtańczonej przez obydwa zespoły, pamiątkowe czerwone serca z piernika wręczył dyrektor MDK  Andrzej Piechowski. Wierzymy, że koncert, który podbił i rozpalił serca licznie zgromadzonej publiczności stanie się cyklicznym wydarzenie artystycznym z okazji „Dnia zakochanych”.

    „Walentynki na ludowo” prowadził Adam Opałka. Scenografię z pomocą tancerzy Zespołu „Łańcut” przygotował Marek Hepnar. Stroną akustyczną zajęli się Paweł Jędreasz i Krzysztof Kozuń, oświetleniem Zdzisław Owsiak, a rejestracją obrazu ze spektaklu: Edward Soński, TV Łańcut – Piotr Dubiel, Bliska.tv – Patrycja Olech, Artur Dmitrowski i Karina Buk. Dziękujemy za serca i słodkości ufundowane przez Lesława Inglota z Cukierni “Wiolinka”.

ADAM  OPAŁKA
Fot. EDWARD  SOŃSKI

 

Post Author: Adam Kunysz