Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku

 

   Muzeum-Zamek w Łańcucie serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy będącej efektem czwartej edycji muzealnego programu rekonstrukcji historycznej organizowanej przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie pt. Wilanów dla Młodych Talentów.

Reklama

    Zwieńczeniem projektu, który był adresowany do miłośników krawiectwa historycznego jest wystawa Ubiory dziecięce od XVII do XIX wiek, którą będziemy mogli oglądać w zabytkowych wnętrzach zamkowych od 29 lutego do 26 kwietnia 2020. Odwiedzający będą mogli podziwiać wierne odtworzenie ubiorów dziecięcych, zgodnie ze stylem i gustem wybranej epoki, a także bieliznę która decydowała o fasonie i sposobie noszenia oraz wpływała na ukształtowanie dziecięcej sylwetki i sposób poruszania się.

    Prezentowana garderoba odwołuje się do trzech epok, a dobór tkanin i dodatków oraz wielka dbałość o detale i wykończenie, wiernie nawiązuje do pierwowzoru. Wystawie towarzyszył będzie program edukacyjny dla szkół Mały świat, podczas którego uczniowie poznają żupaniki, sukieneczki, gorseciki, maleńkie mitenki, czepeczki, wamsy i szustakory. Cena biletu na wystawę wynosi odpowiednio 5 zł dla osoby dorosłej i 3 zł dla dzieci i młodzieży.

Kurator wystawy: Maria Zielińska
 Stylizacja ubiorów: Elżbieta Dunin-Wąsowicz

 

Post Author: Adam Kunysz