Uważajmy na pieszych i rowerzystów

   Coraz cieplejsze dni oraz zbliżająca się wiosna sprawia, że na drogach spotkać można coraz więcej rowerzystów i spacerowiczów. Niestety wzrosła także ilość wypadków drogowych z ich udziałem. Tylko wczoraj w powiecie łańcuckim rannych zostało dwóch niechronionych uczestników ruchu drogowego.

   Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 8:40 na przykościelnym placu w Łańcucie. Kierujący pojazdem oplem cofając potrącił przechodzącą za pojazdem kobietę. Zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Reklama

   Do szpitala przewieziona została również 16-letnia rowerzystka, którą po godz. 15 w miejscowości Czarna potrącił kierujący peugeotem. Jak wstępnie ustalili policjanci winę za zdarzenie ponosi kierujący samochodem 19-latek, który skręcając w prawo zajechał drogę prawidłowo jadącej cyklistce.  

   Policja przypomina kierowcom samochodów, że piesi i rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń.

   Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas opowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz