Policja apeluje o rozwagę na drodze

   Mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich stracił również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Reklama

   Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

   Tylko w ten weekend policjanci wystawili ponad dwadzieścia mandatów za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dla jednego z kierujących kontrola prędkości skończyła się również zatrzymaniem prawa jazdy. 21-letni mieszkaniec gminy Czarna, na ul. Kraszewskiego w Łańcucie jechał z prędkością 110 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

   Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz