Wystawa malarstwa  Kingi Ziobro-Działo w GOKiR w Czarnej

   W Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Czarnej  w ramach kolejnego „Babskiego Wieczoru” czyli Spotkań ze Sztuką otwarta została wystawa malarstwa Kingi Ziobro-Działo. Artystka, która aktualnie mieszka w tej miejscowości, wystawia kilkadziesiąt swoich obrazów, których charakterystycznymi elementami są wkomponowane w ich fakturę „materiały-relikty”, tworzące w całości  odrealnioną sferę. Artystkę przedstawiła zebranym na wernisażu uczestnikom „Babskiego Wieczoru”, Małgorzata Wisz – dyrektor GOKiR-u.

Reklama

  – Kinga Ziobro-Działo – mówiła witając przybyłych gości, dyrektor  M. Wisz– edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie i kontynuowała ją na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zainteresowania grafiką komputerową i technikami multimedialnymi rozwijała w  Prywatnej Wyższej Szkole Businessu, Administracji i Technik Komputerowych w Warszawie. Pracuje w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie jako instruktor do spraw plastyki. Jest członkiem Kobiecej Grupy Plastycznej „Droga”, działającej w WDK w Rzeszowie. Chętnie bierze udział zarówno w wojewódzkich, jak i międzynarodowych plenerach malarskich i rzeźbiarskich. Swoje prace prezentuje podczas licznych wystaw grupowych i indywidualnych w kraju i poza jego granicami. Jej zainteresowania twórcze skupiają się na malarstwie, grafice, rysunku oraz rzeźbie.

   Uczestnicy “Babskiego Wieczoru” mieli okazję obejrzeć premierowy spektakl Teatru “Do trzech razy sztuka” zatytułowany “Warto rozmawiać”.

(a.k.)

Fot. Adam Kunysz

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz