Wspierają łańcucki szpital

  Średniej wielkości powiatowy szpital, prowadzący kilkanaście oddziałów służących ponad 80-tys. społeczności powiatu łańcuckiego, z dnia na dzień został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny dla podkarpackich pacjentów. Od 15 marca br. na mocy polecenia Wojewody Podkarpackiego przeznaczony został wyłącznie do przyjmowania i hospitalizowania osób w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Jest on jedną z 20 w Polsce tego typu placówek służby zdrowia, prowadzących specjalistyczne działania w stanie epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Reklama

     Bardzo szybko, bo już pod koniec marca br. reprezentujący Fundację PGNiG Zbigniew Chmiel prezes Zarządu i Wojciech Gaca – wiceprezes przekazali dla łańcuckiego szpitala cztery respiratory o łącznej wartości 260 tys. zł. Zostały one umieszczone na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii zakaźnego szpitala w Łańcucie i służą w leczeniu pacjentów zarażonych koronawirusem.

   W kwietniu br. na konto Centrum Medycznego w Łańcucie została przekazana kwota 1 mln 660 tys. zł darowizny na pomoc społeczeństwu w przeciwdziałaniu COVID-19. Jest to ogromne i bardzo potrzebne wsparcie, które zostanie przeznaczone na zakup dodatkowego sprzętu i aparatury medycznej dla szpitala zakaźnego. Część środków zostanie również przeznaczona na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, który każdego dnia pozostaje na pierwszej linii frontu w walce z epidemią.

   Bardzo ważne jest bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, jak również pozostałych pracowników szpitala, którzy zaangażowani są w niesienie profesjonalnej pomocy medycznej pacjentom zarażonym koronawirusem. Każdego dnia szpital zakaźny potrzebuje znacznej ilości środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

    W staraniach o pomoc dla szpitala stale zaangażowany jest Kazimierz Gołojuch poseł na Sejm RP, któremu dziękujemy za okazywane wsparcie.

   Wyrażamy wdzięczność Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która została założona w 2004 r. przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Firma  ta od wielu lat działa na terenie powiatu łańcuckiego. Również patron Fundacji Ignacy Łukasiewicz był związany z Łańcutem, gdzie w latach 1836-1841 praktykował i pracował jako aptekarz w aptece Antoniego Swobody w Łańcucie przy ul. Wałowej.

   Jak powiedział prezes Zarządu PGNiG S.A. Jerzy Kwieciński – Jesteśmy liderem polskiego rynku gazu, ale czujemy szczególną odpowiedzialność za społeczności lokalne, w miejscowościach, w których działają oddziały PGNiG i spółki z Grupy Kapitałowej. W tym trudnym czasie chcemy mocno wspierać naszych sąsiadów. To ważny aspekt społecznej odpowiedzialności naszego biznesu.

   Zarząd Powiatu Łańcuckiego wraz z Zarządem „Centrum Medycznego w Łańcucie” sp. z o.o. składają serdeczne podziękowania Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która wsparła materialnie i finansowo Powiatowy Szpital im. św. Michała Archanioła w Łańcucie w walce z pandemią koronawirusa.

 oprac. ROBERT  KOCHMAN

 

 

Post Author: Adam Kunysz