Trwają prace przy drogach w Cierpiszu i Handzlówce

   W ramach dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych trwają remonty dróg Handzlówka – Husów (Doły) i Cierpisz – Wola Rafałowska. Obie drogi zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Wykonawca – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie zakończy prace w maju br.

Reklama

   Droga „Doły” to jedna z kluczowych dróg w miejscowości Handzlówka, łączy bowiem dwie gminy.  Budowana była w latach 80-tych i 90-tych, w dużym stopniu dzięki finansowemu zaangażowaniu mieszkańców wsi.  Droga przez ponad dwadzieścia lat eksploatacji uległa pogorszeniu do tego stopnia, że kapitalny remont był niezbędny.   –  Staliśmy przed dużym dylematem, bo wyraźna poprawa stanu tej drogi wyłącznie ze środków gminy byłaby dużym obciążeniem finansowym. Dlatego podjęliśmy w 2019 r. starania, żeby pozyskać środki zewnętrzne, co nam się udało dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych – mówi wójt Jakub Czarnota.

   Gmina pozyskała na ten cel 630 tys. zł z budżetu państwa, co umożliwiło ogłoszenie przetargu na remont ponad dwóch kilometrów drogi. Efektem tych prac jest droga o solidnej konstrukcji,  z poprawą odwodnienia i ulepszonymi poboczami. Z pewnością przez długie lata będzie służyła mieszkańcom oraz kierowcom.

   Równolegle z pracami w Handzlówce, trwały roboty drogowe w Cierpiszu.  Nowa nawierzchnia powstała na kilometrowym odcinku drogi „Dubielówka” łączącej Cierpisz z Wolą Rafałowską. Droga podobnie jak w Handzlówce jest mocno eksploatowana, a prace remontowe zapewnią jej odpowiedni standard przez długie lata. Gmina otrzymała na remont „Dubielówki” blisko 200 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych.  

UG Łańcut

Post Author: Adam Kunysz