Tymczasowy profil zaufany – już jest!

    Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że uruchomiona została usługa tymczasowego profilu zaufanego, który może zostać potwierdzony poprzez rozmowę wideo z urzędnikiem. Usługa dedykowana jest przede wszystkim osobom, które chciałyby potwierdzić profil zaufany przez Internet, jednak nie korzystają z bankowości elektronicznej lub bank, z którego usług korzystają, nie jest dostawcą tożsamości profilu zaufanego.

Tymczasowy profil zaufany będzie ważny przez 3 miesiące.

Reklama

Tymczasowe profile zaufane będą potwierdzać urzędnicy Ministerstwa Cyfryzacji i to oni będą się kontaktować z osobami zakładającymi profil.

1.      Wniosek o tymczasowy profil zaufany dostępny jest pod adresem: https://pz.gov.pl/pz/registerMainPagelink otwiera się w nowym oknie

2.      Należy wypełnić wszystkie obowiązkowe pola formularza rejestrującego.

3.      Od momentu złożeniu wniosku w ciągu kilku dni urzędnik zadzwoni i zaprosi wnioskującego do rozmowy wideo (w wyjątkowych sytuacjach możesz czekać dłużej).

Jednocześnie informujemy, że do przeprowadzenia rozmowy niezbędne są: urządzenie, które ma kamerę i mikrofon – na przykład telefon, tablet, laptop oraz zainstalowane aplikacje tj.: Skype lub Microsoft Teams.

Źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/tymczasowy-profil-zaufany–juz-jest

Post Author: Adam Kunysz