Połączyła ich potrzeba niesienia pomocy

   Jak już informowaliśmy na naszym portalu, 15. marca br. ruszyła przepiękna społeczna inicjatywa Maseczki dla Łańcuta – której celem było dostarczenie nieodpłatnych, wielorazowych maseczek jak największej liczbie osób, nie tylko w Łańcucie, ale na terenie naszego województwa. To, w odczuciu wielu mieszkańców i pracowników służby zdrowia, wyjątkowy przejaw społecznej solidarności w czasach pandemii.
    Inicjatorem akcji była Katarzyna Gargała, która stworzyła wspaniały zespół ludzi mocno zaangażowanych i chętnych do pracy społecznej. Były to: Jola Bem, Anna Golenia, Kinga Nowogrodzka, Anna Piesowicz, Małgorzata Kaszowska, Joanna Giereś, Robert Sadowy (Ronin Riders) i Mariusz Bauer (Horda Łańcut). Pomocą służyli również: Elżbieta Chmiel, Edyta Salnikow, Aneta Kloc, Sylwia Kulikowska, Mateusz Wojtyna, Bartek Kaszyca, Dominik Pelc, Bartosz Szczęsny oraz pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Reklama

   Dzięki uprzejmości i współpracy z burmistrzem miasta Rafałem Kumek centrum dowodzenia zlokalizowane zostało w holu Miejskiego Domu Kultury.

   Przy ogromnym wsparciu lokalnego biznesu, osób prywatnych, instytucji, zaangażowaniu wielu osób dobrej woli udało się zakupić niezbędne materiały oraz wypożyczyć sprzęt do ich krojenia.  Do akcji dołączyły osoby szyjące, szwalnie, punkty krawieckie (ponad 60 osób). I tak ruszyła machina, dzięki której ponad 33 tysiące maseczek trafiło do ponad 420 instytucji, punktów, zakładów, przychodni i oddziałów szpitalnych.

   Po 6 tygodniach niezwykle intensywnej działalności, przy wsparciu Polskiego Radia Rzeszów i wielu artystów (między innymi Andrzeja Krzywego z De Mono,) grupa zakończyła swoją aktywność.

   Pragniemy serdecznie podziękować i wyrazić słowa uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w akcję, wolontariuszy krojących materiały, szyjących maseczki, dowożących i odbierających materiały z terenu oraz wszystkich, dla których działalność na rzecz zdrowia jest wartością najwyższą. W tych trudnych momentach wzajemna troska jednych o drugich i podejście solidarnościowe to wielka i nieoceniona wartość.

UM Łańcut

Fot. UM Łańcut i Adam Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz