Międzynarodowy Dzień Tańca we wspomnieniach

   Od 38 lat jak co roku w dniu 29 kwietnia wszyscy tancerze na całym świecie obchodzą swoje święto. Niestety w tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy zorganizować uroczystego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, na którym efekty swojej ciężkiej pracy zaprezentowałyby nasze lokalne zespoły taneczne. Każdego roku tancerzom na całym świecie towarzyszy specjalne orędzie przesłane przez wybitną postać sztuki tanecznej. Autorem tegorocznego przesłania dla świata został Gregory Vuyan Maqomy, tancerz, choreograf i pedagog z Republiki Południowej Afryki. Oto fragment jego orędzia:

Reklama

   “Gdy tańczymy, a nasze ciała kłębią się i splatają w przestrzeni, stajemy się siłą jednoczącą serca, dotykającą dusz i przynoszącą uzdrowienie, które jest nam tak bardzo potrzebne. Naszym celem jest wspólne bycie w tym niezależnym, niezwyciężonym i niepodzielnym tańcu hydry o wielu głowach. Jedyne, czego teraz potrzebujemy, to jeszcze więcej tańczyć!”

   Bardzo ubolewamy nad faktem, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Tańca nie mógł się odbyć, jednak bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim zespołom tanecznym za trud, który wkładają w tworzenie nowych choreografii. Jesteśmy z was dumni, ponieważ dzięki waszej pasji ubarwiacie praktycznie każde wydarzenie artystyczne organizowane w naszym mieście. Życzymy wam dużo zdrowia i czekamy na dzień, w którym jak dawniej z uśmiechem na twarzy będziemy mogli podziwiać i oklaskiwać nowe choreografie.

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  galerii wykonanych podczas koncertów z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w minionych latach.

ELWIRA  PIEKŁO  (MDK Łańcut)

Fot. Adam Kunysz

Post Author: Adam Kunysz