Dobre tempo robót na budowie tzw. obwodnicy Łańcuta

 30. września minionego roku nastąpiło symboliczne wbicie pierwszej łopaty  na rozbudowywanym odcinku Drogi Krajowej 94 Łańcut – Głuchów, będącego tzw. obwodnicą Łańcuta. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, mimo pandemii prace nie zwalniają tempa. W ramach rozbudowy DK94 na odcinku Łańcut – Głuchów prace prowadzone są na całym odcinku i we wszystkich branżach. Zaawansowanie robót drogowych to przeszło 14 procent, a mostowych 65 procent.

Reklama

Wykonawca (Budimex S.A.) realizuje roboty przezbrojeniowe w zakresie kolizji gazowych, wodociągowych i energetycznych. Po zakończeniu realizacji robót przezbrojeniowych w zakresie sieci kolidujących z robotami zasadniczymi, następi realizacja odcinków drogi głównej i dróg dodatkowych, jak również kanalizacji deszczowej.

 Wykonywane są również roboty związane ze ścianą oporową w rejonie obiektu na rzece  Sawa oraz pale pod ekrany akustyczne. Jednocześnie kontynuowane są prace nad budową gazociągu DN400.

Prace prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca realizacji kontraktu.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2021 r.

Źródło GDDKiA

Fot. A.Kunysz

 

Post Author: Adam Kunysz