Policjanci wspierają medyków z łańcuckiego szpitala

    Policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie przeprowadzili koleżeńską zbiórkę, aby wesprzeć akcję „Micha dla medyka Łańcut”. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zapewnienie posiłków dla pracowników Szpitala Zakaźnego w Łańcucie.

Reklama

    Decyzją Wojewody Podkarpackiego Centrum Medyczne w Łańcucie zostało wytypowane na Jednoimienny Szpital Zakaźny, przeznaczony do hospitalizacji osób w związku z COVID-19. Od połowy marca, walczący z koronawirusem personel szpitala, pracuje nawet po kilkanaście godzin dziennie, często nie mając czasu nawet na przygotowanie sobie posiłku.

    Aby ich wesprzeć, piłkarz z Łańcuta – Mateusz Walkowicz zorganizował zbiórkę, z której dochód przekazywany jest na zakup i dostarczanie posiłków do Centrum Medycznego w Łańcucie. Już od pierwszego dnia akcja – „Micha dla medyka Łańcut”, spotkała się z dużym odzewem.

    Do akcji włączyli się darczyńcy oraz restauracje z całego powiatu łańcuckiego. Dzięki nim, walczący z koronawirusem pracownicy Centrum Medycznego w Łańcucie, codziennie otrzymują ciepłe posiłki. Akcję wsparli również łańcuccy policjanci, którzy koleżeńską zbiórkę na ten cel przeprowadzili wśród pracowników i funkcjonariuszy łańcuckiej komendy. Cała zebrana kwota, za pośrednictwem strony “pomagam.pl”, została przekazana na akcję „Micha dla medyka Łańcut”.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz