W gminie Łańcut powstają kolejne boiska sportowe

   5 maja br. zostały odebrane prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Albigowej. Boisko to jest jednym z pięciu obiektów obok boiska w Cierpiszu, Handzlówce, Soninie i Głuchowie wybudowanym w ramach dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Boisko o poliuretanowej nawierzchni przystosowane jest do gry w koszykówkę, siatkówkę z możliwością montażu siatki do tenisa, piłkę ręczną oraz piłkę nożną (niewymiarową). Wokół boiska wykonane zostało ogrodzenie, utwardzenia z kostki betonowej oraz dojścia.

Reklama

   Koszt budowy wyniósł 362, 5 tys. zł. Na całe zadanie tj. budowę wszystkich pięciu boisk gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 833 tys. zł.

  Do użytku oddane zostały już boiska w Soninie i Głuchowie. Obecnie rozpoczynają się prace w Cierpiszu obok Zespołu Szkół w miejscu dawnego boiska asfaltowego oraz w Handzlówce przy Szkole Podstawowej.

  – Tak się złożyło, że boisko w Albigowej odbieramy w momencie znoszenia pierwszych obostrzeń dotyczących korzystania z obiektów sportowych. Boiska wielofunkcyjne podobnie jak Orliki także będą ogólnodostępne dla mieszkańców gminy w godzinach popołudniowych i wieczornych. Przygotowujemy się do wprowadzenia regulaminów i zasad korzystania z nich z uwzględnieniem nowych przepisów sanitarnych – mówi Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut.  

   Wójt zapewnia, że decyzja o dniu otwarciu Orlików i boisk wielofunkcyjnych będzie podjęta w najbliższych dniach. 

   Obiektami, z których można już korzystać w ograniczonym zakresie są stadiony piłkarskie. 5 maja prezesi klubów otrzymali od wójta pisma o anulowaniu decyzji z marca br. o zamknięciu stadionów, a to umożliwia zawodnikom wznowienie treningów. 

UG Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz