Rusza rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Głuchowie

   Nabywcy działek na Pastwiskach w Głuchowie zgodnie z obietnicą władz gminy doczekają się sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.  Wójt Jakub Czarnota podpisał umową z firmą  „WODO-GAZ” Józef Słota z Przeworska na realizację inwestycji.

Reklama

   W ramach  prac, które ruszą po niedzieli, powstanie 490 m sieci wodociągowej oraz 552 m sieci kanalizacji sanitarnej.  Gmina Łańcut w ubiegłym roku przeznaczyła 20 działek budowlanych oraz jedną inwestycyjną na sprzedaż. Wtedy tez odbył się pierwszy przetarg.  –  Dochód ze sprzedaży działek przeznaczamy na inwestycje w tym terenie, bo zależy nam na tym, by zachęcać mieszkańców do osiedlania się w gminie Łańcut –  mówi wójt Jakub Czarnota.  

   Kolejne działki pójdą na sprzedaż już 29 maja br.  Zainteresowani mogą w tej sprawie zgłaszać się do Urzędu Gminy Łańcut.   – Dzięki budowie głównych sieci, właściciele działek będą mogli bezpośrednio się do niiej włączyć bez potrzeby budowania jej na własny koszt – dodaje wójt  Czarnota.

   Wykonawca na realizację inwestycji ma czas do końca sierpnia br., a wykona ją za niecałe 141,5 tys. zł. Warto zaznaczyć, że przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem wykonawców, a koszt inwestycji będzie niższy niż szacowano na początku roku.  

   Przy podpisaniu umowy obecni byli: sołtys Jan Zuber, radny Sławomir Kluz oraz pracownicy Urzędu Gminy Łańcut.

Urząd Gminy Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz