Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

   Wspólne działania łańcuckich policjantów i funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zarekwirowania 6 „jednorękich bandytów”. Maszyny służące do urządzenia nielegalnych gier hazardowych znajdowały się na terenie Łańcuta.

Reklama

   Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie wraz z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu łańcuckiego. W dwóch lokalach na terenie miasta, funkcjonariusze ujawnili łącznie 6 automatów do gier hazardowych.

   Automaty służące do urządzenia nielegalnych gier hazardowych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.

  Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. nie można urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji, kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz