Jechał pijany i bez uprawnień

    Ponad 2,5 promile alkoholu miał 65-letni mieszkaniec gminy Rakszawa, który w tym stanie postanowił prowadzić samochód. Dzięki innemu uczestnikowi ruchu, pijany kierowca został zatrzymany przez łańcuckich policjantów.

    Do zdarzenia doszło w sobotę w Rakszawie. Tuż po godz. 18, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informacje o dziwnym zachowaniu kierującego pojazdem marki Daewoo. Według zgłaszającego, jadący drogą relacji Łańcut – Leżajsk samochód, porusza się „zygzakiem”, a jego kierowca nie potrafi utrzymać prostolinijnego toru jazdy.

Reklama

   Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Kierującym daewoo okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 65-latek nie posiada prawa jazdy.

   Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, 65-latek odpowie przed sądem. Na szczęście i tym razem znalazła się osoba, które nie była obojętna. Dzięki jej postawie być może nie doszło do tragedii.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz