Nieprawidłowe parkowanie uciążliwe dla mieszkańców Łańcuta

   Tylko w ostatnim tygodniu policjanci kilkakrotnie byli wzywani do nieprawidłowo zaparkowanych na terenie miasta pojazdów. Często pozostawione w ten sposób samochody stwarzały zagrożenie dla innym uczestników ruchu.

   Prawie codziennie łańcuccy policjanci otrzymują zgłoszenia o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach na terenie Łańcuta. Blokują one wyjazdy z parkingów i prywatnych posesji oraz utrudniają ruch innym użytkownikom drogi. Często źle zaparkowane samochód uniemożliwia przejście chodnikiem czy skorzystanie z przejścia dla pieszych.

   Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie nagminnie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, które są zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu. Do wskazanych na mapie miejsc często dołączane są zdjęcia. Niemal wszystkie zgłoszenia w tej kategorii dotyczą centrum Łańcuta.

Reklama

   Policja po raz kolejny apeluje o prawidłowe parkowanie pojazdów w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy samochodów w sposób,  który stwarza zagrożenie, utrudniają one lub uniemożliwiają ruch innym pojazdom czy pieszym. Duże, bezpłatne parkingi znajdują się na ul. Dolniańskiej oraz przy ul. Żardeckiego. W centrum miasta możemy natomiast skorzystać z płatnych parkingów.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz