Apelujemy o rozwagę na drodze

   Mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich stracił również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Reklama

   Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

   W ciągu ostatnich kilku dni policjanci wystawili ponad 20 mandatów za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dla jednego z kierujących kontrola prędkości skończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. W nocy 19-letni kierowca opla, na ul. Armii Krajowej w Łańcucie, jechał z prędkością 114 km/h. Młody kierowca został ukarany mandatem i 10 punktami. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

   Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz