Rewaloryzacja kolejnego budynku dawnych koszar

   Chodzi o niszczejący budynek przy ul. Piłsudskiego 70a. Powstał w latach 1890-1896, zbudowany przez łańcuckiego budowniczego Władysława Pelca. Znajduje się w kompleksie dawnych koszar austrowęgierskich. W okresie międzywojennym stacjonował tam z kolei X Pułk Strzelców Konnych.

Reklama

   Wykonawcą remontu i przebudowy jest krakowska firma Texom. Koszt prac (formuła zaprojektuj-wybuduj) ma się zamknąć kwotą 2 725 040 zł (w tym dofinansowanie 1 379 490 zł).

   Budynek z zewnątrz ma wrócić do swojego pierwotnego, historycznego wyglądu. Sama jego bryła nie zmieni raczej kształtu. No, może oprócz tego, że np. znikną dobudowane w latach 60. ubiegłego wieku przybudówka wraz ze schodami i wejściem do piwnic. Jego elewacja ma być wyremontowana z dbałością o szczegóły a np. dach z maksymalnym wykorzystaniem starej, istniejącej dachówki.

   Co innego wnętrze budynku. To ma zostać zaadaptowane do nowych funkcji. Zmieni się więc przede wszystkim układ pomieszczeń. Te zaś mają zostać wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt multimedialny. Do tego oczywiście inwestycja obejmuje również wszystkie niezbędne instalacje i przyłącza.

   Teren wokół obiektu również będzie nie do poznania. Na nowo zagospodarowana zieleń, ciągi komunikacyjne, mała architektura, siłownia plenerowa i wreszcie nowe ogrodzenie.

    Projekt jest realizowany w ramach „Kompleksowej rewitalizacji ROF”. Jego zakończenie przewiduje się na marzec 2021 r.

Źródło: gospodarkaPodkarpacka.pl

 

Post Author: Adam Kunysz