Budowa tunelu coraz bardziej realna

Wiemy, że Mieszkańców Łańcuta oraz okolicznych miejscowości szczególnie interesuje temat budowy bezkolizyjnego przejazdu przez tory kolejowe na Podzwierzyńcu. Ostatni okres przyniósł kolejne dobre informacje, które konsekwentnie przybliżają nas do realizacji bardzo długo oczekiwanej inwestycji.

Reklama

Decyzją Generalnego Konserwatora Zabytków z dnia 25 maja, dawny Ogród Włoski (którego szczątkowe elementy zachowały się do czasów obecnych na terenie Fabryki Wódek) został wykreślony z rejestru zabytków. W praktyce, jest to otwarcie furtki do budowy na tym obszarze tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi.

Ponadto, Burmistrz Miasta jest jednym z sygnatariuszy porozumienia łańcuckich samorządów: Powiatu Łańcuckiego, Miasta Łańcut, Gminy Rakszawa, Gminy Żołynia, Gminy Łańcut, Gminy Białobrzegi oraz Gminy Czarna, na mocy którego Miasto Łańcut oraz Powiat Łańcucki przekazały po 500 000,00 zł, a pozostałe Gminy po 200 000,00 zł, Województwu Podkarpackiemu, w imieniu którego Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na budowę bezkolizyjnego skrzyżowania.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces przygotowania tej bardzo ważnej dla Łańcuta inwestycji: Posłom na Sejm RP, Polskim Kolejom Państwowym, Marszałkowi Województwa, Wójtom, Zarządowi Powiatu oraz Radnym wszystkich szczebli samorządu.

Miasto Łańcut

Post Author: Adam Kunysz