Areszt dla sprawców przemocy domowej

   Izolowanie sprawców przemocy od ich ofiar to jeden z głównych celów postępowań dotyczących przestępstwa znęcania się nad rodziną. Tylko w tym tygodniu Sąd Rejonowy w Łańcucie wobec dwóch sprawców przemocy w rodzinie zastosował tymczasowy areszt.

   Zjawisko przemocy domowej jest jednym z podstawowych zagrożeń dla rodziny. Jej sprawca wykorzystując przewagę siły działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie. Bardzo często świadkami, a także ofiarami przemocy są dzieci. Aby zapobiec kolejnym aktom przemocy domowej konieczne jest izolowanie ich sprawców.

Reklama

   Wczoraj łańcuccy policjanci skierowali wniosek, który poparty przez prokuraturę pozwolił na zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 59-letniego mieszkańca Łańcuta. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec członków swojej rodziny.

   W poniedziałek natomiast Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował dwumiesięczny areszt wobec innego sprawcy przemocy domowej. 37-letni mieszkaniec gminy Łańcut znęcał się nad żoną oraz dziećmi, a także nie stosował się do orzeczonego wobec niego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

   Teraz obu mężczyznom za znęcanie się nad rodziną grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

Post Author: Adam Kunysz