Uważajmy na jednoślady

   Tylko wczoraj łańcuccy policjanci dwukrotnie wyjeżdżali na miejsca zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. W jednym z przypadków do szpitala trafił 8-letni rowerzysta.

   Do pierwszego zdarzenia z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło przed godz. 6.30, na drodze krajowej nr 94 w Kraczkowej. W stronę Rzeszowa prawym pasem ruchu poruszał się kierujący motocyklem marki Honda. W tą samą stronę, lewym pasem ruchu jechał kierujący pojazdem marki Dacia. Jak ustalili policjanci kierujący osobówką zmieniając pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący jednoślad. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Reklama

   Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 19.30 również w Kraczkowej. Przez centrum Kraczkowej, w kierunku Albigowej poruszało się dwóch rowerzystów, 8-letni chłopiec oraz jego opiekun. W tym samym kierunku pojazdem marki Peugeot jechała 18-letnia mieszkanka gminy Łańcut. W pewnym momencie kobieta zauważyła jak przez przejście dla pieszych przejeżdża 8-latek. Chcąc uniknąć zderzenia gwałtowanie zahamowała i odbiła kierownicę w lewo. Kierująca peugeotem przejechała przez lewy pas ruchu i zatrzymała się na ogrodzeniu przydrożnej posesji. Chłopiec spadł z roweru i został ranny. 8-latek został przewieziony do szpitala. 

   Policja po raz kolejny przypomina kierowcom samochodów, że motocykliści i rowerzyści to równorzędni uczestnicy ruchu. W zderzeniu z większym pojazdem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Pamiętajmy również, że dziecko w wieku do 10 lat, znajdujące się pod opieką dorosłego jest traktowane jako pieszy, nawet jeśli porusza się rowerem. W takim przypadku może poruszać się jednośladem po chodniku oraz wjeżdżać na nim na przejście dla pieszych.

KPP Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz