Blisko 7,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych dla Powiatu Łańcuckiego

Blisko 7,5 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał Powiat Łańcucki na rozbudowę i przebudowę drogi powiatowej nr 1542 R Albigowa – Sonina. 25 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i starosta łańcucki Adam Krzysztoń, przy udziale wiceministra infrastruktury Rafała Webera, podpisali odpowiednie dokumenty. 

Reklama

W spotkaniu wzięli również udział poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW Krzysztof Sopel, wicestarosta łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie Janusz Wolski oraz sołtysi Soniny i Wysokiej.

Dzięki otrzymanym środkom zostanie wykonana rozbudowa i przebudowa drogi Albigowa – Sonina na długości 4,297 km. W ramach inwestycji wykonane zostaną również chodniki.

To nie jedyna dobra wiadomość! 15 mln zł trafi do powiatu łańcuckiego z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Nowy Fundusz Inwestycji Samorządowych ma stanowić część Funduszu Przeciwdziałania COViD, zasilanego z budżetu państwa. W jego ramach do gmin i powiatów ma trafić łącznie 6 mld zł, które będą mogły zostać wykorzystane na cele inwestycyjne do końca 2022 roku. Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów.

Powiat Łańcucki

Post Author: Adam Kunysz