Kodżak pomógł zatrzymać włamywaczy

   Policjanci z Łańcuta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy początkiem tygodnia włamali się do budynku gospodarczego w Łańcucie. W złapaniu złodziei, po raz kolejny, pomógł czworonożny funkcjonariusz łańcuckiej komendy – Kodżak.

   We wtorkowe popołudnie dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego w Łańcucie. Łupem złodziei padł agregat prądotwórczy oraz piła spalinowa. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 2,5 tys. złotych. 

Reklama

   Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego łańcuckiej komendy oraz policyjny pies i jego opiekun. Czworonożny funkcjonariusz – Kodżak szybko podjął trop i poprowadził swojego przewodnika do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców. Włamywaczem okazał się 24-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. 

   Podjęte w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić drugiego sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci odzyskali również skradzione mienie, które sprawcy zamierzali sprzedać. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

   To nie pierwszy raz, kiedy działania łańcuckich funkcjonariuszy wspiera czworonożny funkcjonariusz Kodżak.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz