Czas na Podkarpackie

Województwo podkarpackie rusza z nową akcją promującą regionalne atrakcje turystyczne. Podróżni, którzy dotrą na Podkarpacie samolotem lub pociągiem otrzymają vouchery ze zniżką do 30% na bilety wstępu do muzeów, zamków i innych obiektów turystycznych Podkarpacia. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.

Reklama

Akcja pod hasłem #CzasNaPodkarpackie rozpocznie się już 13 lipca i potrwa do 15 października. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a partnerami są Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Port Lotniczy w Jasionce oraz PKP.

O szczegółach była mowa podczas konferencji prasowej zorganizowanej  przed zamkiem w Łańcucie, który także bierze udział w turystycznym projekcie.

Branża turystyczna jako pierwsza została dotknięta w wyniku pandemii koronawirusa i jako ostania z niej wyjdzie. Musimy podejmować różnorakie działania, aby ją wspierać, nie tylko finansowo, w ramach tarczy antykryzysowej – mówił o celu inicjatywy #Czas Na Podkarpackie  marszałek Władysław Ortyl.

Szczegóły akcji promocyjnej, której celem jest nie tylko promocja turystyczna, ale także odmrażanie gospodarki, będą dostępne na stronie internetowej: www.podkarpackie.travel.

Znakomita większość Polaków podejmuje teraz decyzję, że zostaje na wakacje w kraju. Więc ruszamy od 13 lipca z naszą akcją promocyjną, aby zachęcić do przyjazdu właśnie na Podkarpacie. Będziemy wręczać vouchery ze zniżkami do wykorzystania na zwiedzanie zabytkowych miejsc, obiektów lub inne wakacyjne atrakcje, jak np. spływy pontonem – mówił w Łańcucie marszałek Ortyl.

Przepustką do otrzymania rabatowych voucherów będą bilety lotnicze i kolejowe. Dzięki nim, ze zniżką będzie można zobaczyć m.in. takie miejsca jak: Muzeum-Zamek w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie czy Zamek w Krasiczynie. Na bonusowej liście jest także sześć obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO np. Cerkiew w Radrużu czy kościół w Bliznem.

Z uwagi na duże zainteresowanie turystów zabytkowymi podkarpackimi obiektami na lipiec i sierpień zaplanowane są różne atrakcje turystyczne. W Bieszczadach w lipcu będzie można odwiedzić np. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, a z kolei w sierpniu będzie można odwiedzić Bieszczadzką Szkołę Rzemiosła, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach czy odbyć podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną. Tak samo będzie w innych regionach podkarpacia – tłumaczy Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej UMWP.

Vouchery zniżkowe będzie można odebrać w specjalnie oznakowanych Punktach Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz na dworcu głównym PKP Rzeszów. O szczegółach zaś będzie można przeczytać w mediach społecznościowych województwa podkarpackiego i PROT.

Start programu #CzasNaPodkarpackie zbiegł się z rozszerzeniem oferty połączeń z lotniska w Jasionce o kolejny kierunek, tym razem do Szczecina. Z Podkarpacia można już także latać do Gdańska.

Połączenie do Gdańska realizujemy od 20 czerwca, natomiast od 16 lipca będzie realizowane połączenie do Szczecina. Będą to dwie rotacje – poniedziałkowa i czwartkowa. To bardzo ważna informacja, która będzie wpływała na wzrost ruchu turystycznego, a także na to, że coraz więcej mieszkańców północnej Polski będzie odwiedzało Podkarpacie – mówił Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ze zniżką w ramach akcji będzie można odwiedzić następujące miejsca:

1. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

2. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych

3. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

4. Bieszczadzka Kolejka Leśna

5. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

6. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

7. Muzeum Lizaka w Jaśle

8. Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy

9. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

10. Muzeum Dziedzictwa Kresów

11. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

12. Muzeum-Zamek w Łańcucie

13. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

14. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

15. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

16. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

17. Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie

18. Arboretum w Bolestraszycach

19. Muzeum Ziemi Leżajskiej

20. Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim

21. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

22. Biuro podróży Pawuk – spływy pontonowe

 

oraz obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

  1. Cerkiew w Radrużu
  2. Kościół w Haczowie
  3. Kościół w Bliznem,
  4. Cerkiew y w Chotyńcu
  5. Cerkiew w Smolniku nad Sanem
  6. Cerkiew w Turzańsku

Dodatkowo na zaangażowanych użytkowników mediów społecznościowych czekają liczne  konkursy – na profilach Facebook województwa podkarpackiego i PROT. Będzie można wygrać podkarpackie vouchery zniżkowe. Zapraszamy na Podkarpacie!

 

Monika Konopka
Fot. Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

Post Author: Adam Kunysz