Mistrz i uczeń”- zapraszamy na premierę filmu!

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Form Różnych zapraszają na premierę filmu “Mistrz i uczeń”. Premierowy pokaz filmu odbędzie się 14 lipca o godz. 19:30 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Premiera będzie towarzyszyła tegorocznej edycji Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie – wydarzenie jest tłem filmowej historii w filmie “Mistrz i uczeń”. 

Reklama

O filmie:
Historia rozgrywa się w czasie kilku lipcowych dni, kiedy do Łańcuta zjeżdża kilkuset młodych muzyków. Tam pod okiem światowej sławy wiolinistów ćwiczą swój warsztat. Wśród nich jest 24-letni Michał, przed którym stoi niecodzienne wyzwanie – chce podczas jednego koncertu wykonać wszystkie 24 Kaprysy Niccolò Paganiniego. Wkraczając w muzyczny świat uczuć i iluzji, jednocześnie szuka prawdy o samym sobie. Pomaga mu w tym charyzmatyczny profesor.
Zwiastun filmu dostępny tutaj!

Gatunek: film dokumentalny
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Mazurkiewicz
Zdjęcia: Mirosław Mazurkiewicz
Producent: Stowarzyszenie Form Różnych
Czas trwania: 25 min.
Rok produkcji: 2020
Występują: prof. Paweł Radziński, Michał Nowak, Daniel Dziatkowiak, Maja Chlebicka
Partnerzy: Mazurkiewicz Produkcja Filmowa, Miasto Łańcut, Powiat Łańcucki, Stowarzyszenie Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Z. Brzewskiego w Łańcucie

Film zrealizowano ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej. Podkarpacka Kronika Filmowa to program mający na celu utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu. (www.podkarpackiefilm.pl)

Film “Mistrz i uczeń” znalazł się wśród 250 filmów z całego świata wybranych do tegorocznej edycji KFF Market podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To jedne z największych targów z filmami dokumentalnymi, animowanymi i krótkometrażowymi w Europie. 

Podczas premiery gośćmi będą twórcy i bohaterowie filmu. Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie, będzie też czas na pytania od widzów oraz wywiady.

Uprzejmie informujemy, iż z uwagi na reżim sanitarny wymagany podczas wydarzenia, konieczne jest wcześniejsze potwierdzenie obecności.
Prosimy o mailowe lub telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w premierze do 9 lipca 2020 (dane w stopce).

Gorąco zapraszamy na premierę!

e-mail: j.mazepa@podkarpackiefilm.pl
mob: +48 662 630 268
www.podkarpackiefilm.pl

Post Author: Adam Kunysz