Centrum Medyczne w Łańcucie dostało nowe wyposażenie od IKEA Kraków

   Meble, pościele, zabawki – łącznie ponad 300 produktów ze sklepu IKEA Kraków trafiło na Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży Centrum Medycznego w Łańcucie. To efekt ogólnopolskiej akcji #PomagamyRazem zorganizowanej przez IKEA we współpracy m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka. Produkty wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych trafią do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Reklama

   Epidemia wywołała nagłą i dużą zmianę w życiu rodzin – w tym dzieci, które przestały chodzić do szkoły, a ich kontakty społeczne z kolegami zostały mocno ograniczone. Taka izolacja domowa przekłada się negatywnie na zdrowie psychiczne najmłodszych. W szczególnie ciężkim położeniu znalazły się dzieci, które wymagają diagnozy i leczenia na oddziałach psychiatrycznych, ponieważ z powodu pandemii COVID 19 w znacznym stopniu miały ograniczony bezpośredni kontakt ze swoimi rodzinami. Wyposażenie wnętrz, przekazane przez IKEA do Centrum Medycznego w Łańcucie, pomoże stworzyć dzieciom bardziej domową atmosferę. Na Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży trafiły stoliki, krzesła, fotele, materace, pościele i ręczniki, ale też zabawki i odganiające ciemność lampki nocne.

   – Dom to niezwykle ważna przestrzeń dla IKEA. Powinien być ostoją bezpieczeństwa i rozwoju. Tymczasem epidemia koronawirusa – i związana z nią często długotrwała izolacja – negatywnie wpłynęły na zdrowie psychiczne wielu osób, w tym dzieci i młodzieży. Zobowiązaliśmy się  jako biznes odpowiedzialny społecznie, wesprzeć lokalne społeczności w pokonaniu trudności wynikających ze skutków pandemii. Szpitalne oddziały psychiatryczne są ważnym elementem powrotu do zdrowia dla wielu pacjentów, a nam zależy na tym, by dzieci i rodzice spędzali w nich czas w jak najlepszych warunkach. Dlatego #PomagamyRazem – zaznacza Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail.

   W ramach inicjatywy #PomagamyRazem, IKEA, wspólnie z Rzecznikiem Praw Dziecka i Ingka Centres, przekażą do 37 oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży w całej Polsce około 30 tysięcy produktów wyposażenia wnętrz o łącznej wartości ponad 1,6 mln złotych. Partnerami akcji są: Fundacja Medicover, Raben Logistics Polska, Centrum Dystrybucji IKEA oraz FM Logistic.

   – To wspaniała inicjatywa i cieszę się, że IKEA zwróciła się do mnie o jej wsparcie. Jako Rzecznik Praw Dziecka od dawna zwracam uwagę na trudną sytuację oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży i jestem pewien, że materialne wsparcie dla nich ze strony IKEA i jej partnerów może sprawić wiele dobrego. A jest tym cenniejsze w sytuacji, gdy świat trzyma w swoich kleszczach pandemia koronawirusa – podkreśla Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Mat. pras.

Post Author: Adam Kunysz