Trwa kompleksowa rewitalizacja basenu w Wysokiej

   Jak zapewnia Grzegorz Kastoris-Sudoł – właściciel firmy „Grześki” z Dębicy, wykonawcy inwestycji, wszystko idzie zgodnie z planem. Prace mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Reklama

   Zakres prac obejmuje rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku socjalnego, budowę nowego budynku zaplecza technologicznego, przebudowę niecki basenowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowanie otoczenia wraz z wykonaniem ogrodzenia. W niecce basenowej wykonane zostaną nowe okładziny, a głębokości dostosowane będą dla dzieci i dorosłych. Zamontowane zostaną także zjeżdżalnie, kurtyny wodne i armatki. Obiekt będzie posiadał własną instalację solarną i fotowoltaiczną.

   – Obecnie trwają prace żelbetowe i izolacyjne niecki basenowej oraz budynku technologicznego. Pogoda nie pozwala na wykonywanie wszystkich prac w 100 procentach, ale jeśli jest tylko taka możliwość to je nadrabiamy – mówi Grzegorz Kastoris-Sudoł. – Ważne jest, aby roboty żelbetowe i wykonanie nawierzchni polimocznikowej skończyć we wrześniu. Te prace są najważniejsze, bo związane z warunkami atmosferycznymi – dodaje.

Koszt inwestycji to prawie 4,9 mln zł z czego ok. 50% to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– To jedna z najważniejszych inwestycji samorządu tej kadencji. Myślę, że na basen czekają nie tylko mieszkańcy Wysokiej, ale i całej gminy. Liczę na to, że prace pójdą zgodnie z planem i już w przyszłym roku będzie można tutaj spędzać wakacje – mówi wójt Jakub Czarnota.

Tekst i zdjęcia: BERNADKA  BRÓŻ  (UG Łańcut)

Post Author: Adam Kunysz