16 rodzin z gminy Łańcut otrzymało sprzęt AGD

 

   Rodziny, których domy zostały zalane podczas fali powodziowej, jaka przeszła w ostatnie dni czerwca przez Podkarpacie, otrzymały sprzęt AGD od Fundacji Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) im. I. Łukasiewicza.

Reklama

  – W wyniku powodzi nasza gmina bardzo ucierpiała. Zniszczone są mosty, drogi, ale czerwcowa powódź przyniosła również straty naszym mieszkańcom. Na terenie gminy ucierpiało ok. 140 gospodarstw, w tym około 20 w sposób szczególny i to z myślą o nich jest organizowana pomoc, w tym przypadku pomoc fundacji PGNiG – mówi Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.

   – Dostawa sprzętu to gest dobrej woli, który pomoże w trudnych chwilach. Jako samorządowcy cieszymy się z każdej formy pomocy i z tego,że nie zostaliśmy z tym problemem sami – dodaje.

   Pomoc w postaci pralek i kuchenek gazowych trafiła do 7 podkarpackich gmin – Łańcut,  Hyżne, Chmielnik, Markowa, Jawornik Polski, Dubiecko i Kańczuga. Łącznie do 68 rodzin. W miniony piątek, 17. bm., na parkingu w Albigowej spotkali się przedstawiciele samorządów tych gmin a także przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego oraz Fundacji PGNiG.

   – Potrzeby poszczególnych rodzin były identyfikowane we współpracy z gminami oraz Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie – zaznaczyła Karolina Dłuska, prezes Fundacji PGNiG.

   Przy rozładowaniu sprzętu, który miał miejsce właśnie w Albigowej oraz rozwożeniu pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

   Jak podkreślała Jolanta Tomczyk-Fila z Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,  do tej pory do urzędu wpłynęły wnioski o zasiłek celowy od 1717 poszkodowanych rodzin. Pieniądze przeznaczone na pierwsze najważniejsze potrzeby już do nich dotarły. Łącznie 8,5 mln z budżetu państwa. Aktualnie przyjmowane są kolejne wnioski, na remont i odbudowę zniszczonych żywiołem budynków. 

UG Łańcut

 

 

Post Author: Adam Kunysz