“Wakacyjna Akcja Oddawania Krwi” w Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie

   17 lipca 2020 r. w godz. 9.00 – 12.00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi. Organizatorem zbiórki pod nazwą “Wakacyjna Akcja Oddawania Krwi” było Ministerstwo Zdrowia, Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Reklama

   Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych do Mobilnego Punktu Poboru Krwi (krwiobus) zgłosiło się 28 osób dzięki czemu zebrano prawie 10 litrów krwi. Krew oddali strażacy, pracownicy cywilni i emerytowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie, strażacy ochotniczych straży pożarnych oraz mieszkańcy powiatu łańcuckiego.

  Honorowych dawców krwi wspierali obecni w czasie zbiórki: Ewa Zawilińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie; Urszula Bzdek, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Barbara Pilawa-Kraus, Wicestarosta Łańcucki.

   Wakacje  dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa jest to czas gdy wzrasta znacząco zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Dlatego serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom za inicjatywę i udział w akcji.

Opracowanie: st. bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut

Zdjęcia: asp. Mateusz Rybacki, KP PSP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz