Obchody Święta Policji w łańcuckiej Komendzie

   W Komendzie Powiatowej Policji w Łańcucie odbyły się Obchody Święta Policji. W trakcie uroczystości łańcuccy policjanci otrzymali odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z uwagi na stan epidemii uroczystość odbyła w kameralnym gronie, bez udziału gości.

   Tegoroczne Obchody Święta Policji poprzedziła poranna msza święta w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Jan Węgrzyn, Naczelnicy Wydziałów i Kierownicy Referatów, policjanci i pracownicy cywilni łańcuckiej komendy oraz ich rodziny.

Reklama

   Po uroczystej mszy, uczestnicy obchodów przeszli do komendy, aby uczcić poległych oraz pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej z terenu naszego powiatu. Komendant, jego Zastępca oraz przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, złożyli wiązankę oraz zapalili symboliczny znicz pod pamiątkową tablicą znajdującą się w holu komendy.

   Następnie w sali konferencyjnej KPP odbyła się uroczysta zbiórka. Z uwagi na panujące zagrożenie epidemiologiczne, uroczystość odbyła się w wąskim gronie. Zgromadzonych na sali funkcjonariuszy i pracowników cywilnych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie inspektor Marek Mendoń. Przełożony łańcuckich policjantów wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie za codzienny trud i zaangażowanie w służbę człowiekowi i społeczeństwu. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli władz i pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie, Urzędu Miasta Łańcuta oraz Urzędów Gmin z terenu powiatu łańcuckiego za pomoc i wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

   Po przemówieniu przyszedł czas na odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z tegorocznych awansów cieszyło się 25 funkcjonariuszy. Gratulacje oraz akty mianowania funkcjonariusze odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie i jego Zastępcy.

   Łańcucka uroczystość była także okazją do uhonorowania odchodzącego na emeryturę wieloletniego pracownika łańcuckiej jednostki Pana Tadeusza Chudzika. Odchodzącemu na emeryturę koledze życzenia i podziękowania złożyli wszyscy obecni.

KPP Łańcut

Post Author: Adam Kunysz