Policja apeluje o rozwagę na drogach

   Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie wczoraj poniósł kierujący audi, który na terenie Łańcuta jechał z prędkością ponad 100 km/h.

   Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Reklama

   Wczoraj funkcjonariusze łańcuckiej drogówki na ul. Kochanowskiego w Łańcucie zatrzymali kierującego audi. 37-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 103 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

   Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Łańcut

 

Post Author: Adam Kunysz