Ks. Grzegorz Garbacz nowym proboszczem łańcuckiej Fary

   Od dzisiaj Parafia Farna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie ma nowego proboszcza. Został nim dotychczasowy proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Sieteszy. Uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza do świątyni odbyła sie przed mszą świętą o godz. 11. Nowo mianowanego proboszcza  przedstawił zgromadzonym wiernym  wicedziekan Dekanatu Łańcut 1 – ks. prałat Wiesław Twardy z Kosiny.

Reklama

    Po wręczeniu symbolicznych kluczy do kościoła i złożeniu uroczystej przysięgi, nowy proboszcz rozpoczął liturgię mszy świętej podczas której skierował homilię do wiernych. Na zakończenie ks. Grzegorz przedstawił nowych wikarych, którzy wraz z nim sprawować będą posługę duszpasterską w łańcuckiej Farze.  Życzenia nowo mianowanemu proboszczowi przekazali przedstawiciele parafialnej społeczności, Akcji Katolickiej i samorządowcy powiatu łańcuckiego.

   Ks. Grzegorz Garbacz jest magistrem teologii, święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku w Przemyślu. Był wikariuszem  w parafiach Szówsko i Przemyśl pw. Miłosierdzia Bożego. Pełnił także funkcję  dyrektora administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu (2000-2003) oraz Rektora w Tapinie (2003-2006).  26 sierpnia 2006 r.  został mianowany proboszczem parafii w Sieteszy.

Tekst i zdjęcia: ADAM KUNYSZ

Post Author: Adam Kunysz